انتظار کسب رتبه تک رقمی در کنکور را نداشتم

علی انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص راز موفقیت خود در کنکور گفت: در کنکور هر کس باید تلاش کرده و روش مطالعه خود را پیدا کند تا ساعاتی که مطالعه می‌کند بازدهی خوبی داشته باشد. من روش مطالعه خود را داشتم و هیچ وقت انگیزه خود را از دست ندادم.

دارنده رتبه سوم کنکور سراسری ۹۹ در رشته ریاضی در ادامه افزود: شیوه مطالعه من بدین شکل بود که، آن زمان‌هایی که از درس خواندن خسته می‌شدم به خودم فشار نمی‌آوردم و استراحت کوتاهی حتماً در بین درس خواندن داشتم. هیچ‌وقت با خستگی درس نمی‌خواندم زیرا اگر با خستگی درس بخوانیم صرفاً وقتمان گرفته می‌شود و بازدهی مثبتی هم ندارد. انتظار رتبه دورقمی از خود را داشتم اما تک‌رقمی فکرش را نمی‌کردم.

انصاری با اشاره به اینکه شرایط بیماری کرونا قطعاً بر روحیه همه کنکوری‌ها تأثیر داشته است، بیان کرد: امسال با توجه به بیماری کرونا ما حتی مطمئن نبودیم که کنکور برگزار می‌شود یا خیر، اما من با توکل به خدا و با توجه به اینکه شش ماه قبل از کرونا برای کنکور تلاش‌های زیادی کرده بودم، درس خواندن را رها نکردم و باانگیزه و امید به درس خواندن خود حتی در دوران قرنطینه ادامه دادم تا بعداً پشیمان نشوم.

وی در خصوص تأثیر مؤسسات آموزشی بر رتبه کنکورش اظهار کرد: هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و تنها به کتاب‌های کمک‌آموزشی اکتفا و بر آن‌ها تمرکز می‌کردم. مؤسسات نیز تأثیر زیادی بر رتبه‌ام نداشتند. مهم‌ترین بخشی که بر من تأثیر داشته، آن انگیزه و امیدی که داشتم و خانواده و معلمینی که حمایتم کردند، بوده است.

این دانش آموز خراسانی داوطلب کنکور در آخر در ارتباط با توصیه‌ای برای کنکوری‌های سال‌های بعد تصریح کرد: مهم‌ترین توصیه من به داوطلبین کنکور این است که ناامید نشوند، زمانی که افت کردند از خودشان ناامید نشوند و اگر هم در زمانی رشد زیادی داشتند به خودشان مغرور نشوند. سعی کنند همیشه حالت روحی خودشان را حفظ کنند و با بازدهی همراه با روش مطالعه درست به یادگیری بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *