الزام تکمیل فرم خوداظهاری سلامت برای همه داوطلبان کنکور ۹۹

فاطمه زرین آمیزی – سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) سازمان سنجش با هماهنگی وزارت بهداشت تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرد.

وی افزود: بر این اساس داوطلبانی که علائم بیماری آنها از تاریخ ۱۶ مرداد ۹۹ به صورت قطعی تأیید شده، می‌توانستند تا پنجشنبه ۲۳ مرداد با مراجعه به سایت سازمان سنجش (بخش آزمون سراسری) فرم خوداظهاری را تکمیل کرده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: با اتمام این مهلت تاکنون ۶۱ نفر ابتلای خود را به بیماری کرونا تایید کرده‌اند که بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از سایر داوطلبان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستان‌های تعیین شده صرفاً در شهرهای محل آزمون به همراه سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: برای داوطلبانی که تا روز برگزاری آزمون، تست کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود نیز تدابیری اندیشیده شده است که بتوانند در زمان رفع نقص کارت آزمون، موضوع را به سازمان سنجش اعلام کنند تا در مکانی جداگانه آزمون دهند.

زرین آمیزی تاکید کرد: همچنین همه داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ لازم است از روز سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۹۹ به سامانه خوداظهاری بیماری کرونا به آدرس https://salamat.gov.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری، اقدام کنند. اطلاعات این فرم در وزارت بهداشت محفوظ است. تکمیل این فرم به منزله تأیید سلامت داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ است، چرا که سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا باید به درگاه سازمان سنجش مراجعه و نسبت به تکمیل فرم مربوط اقدام کنند.

وی با اشاره به نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: از داوطلبان درخواست می‌شود به منظور ارتباط با سازمان سنجش از سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org و یا شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *