آغاز به کار سامانه انتخاب رشته مجازی کنکور ۹۹ از ۲ مهر

به گزارش خبرنگار مهر، هر یک از متقاضیان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ می‌توانند به منظور اطلاع از نتیجه آزمون خود و مشاهده کارنامه نتایج اولیه و تهیه پرینت از آن به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره‌شناسنامه یا شماره داوطلبی، نام‌خانوادگی، نام، شماره‌شناسنامه و سال تولد و یا شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه اقدام کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۹ حاوی تمامی شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و توضیحات درباره نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته است.

هر یک از متقاضیان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را منحصراَ از طریق سایت سازمان سنجش دریافت و مطالعه کنند.

به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ از تاریخ انتشار نتیجه اولیه فرصت داده شده است که ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) گروه آزمایشی مربوط، توضیحات مندرج به بخش پیوست‌ها و دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی (این دفترچه و دستورالعمل از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت می‌باشد) اقدام کنند و کدرشته محل‌های مورد نظر خود را برابر ضوابط دفترچه راهنمای انتخاب رشته استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند.

انتخاب رشته در روزهای چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ تا روز شنبه ۵ مهر ۹۹

پس از آن، کدرشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج و پس از اطمینان از صحت کدرشته محل‌های انتخابی به مدت ۴ روز (از روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ تا روز شنبه ۵ مهر ۹۹ بر اساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز ورود و شماره‌شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و شماره شناسنامه، کدرشته محلهای تحصیلی مورد علاقه خود را از رشته‌های تحصیلی گروه یا گروه‌های آزمایشی مجاز در دوره‌های مختلف روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه پیام‌نور ثبت و تکمیل کنند.

پس از تائید نهایی کدرشته‌های انتخابی توسط متقاضی، شماره ۱۵ رقمی توسط سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته در اختیار متقاضی قرارداده خواهد شد. این رسید پس از انجام کامل مراحل و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می‌شود.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر متقاضی داده می‌شود. ضمناً پس از انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ رقمی نیز متقاضیان تا پایان زمان مشخص شده برای انجام انتخاب رشته می‌توانند فرم انتخاب رشته خود را تصحیح و یا ویرایش کنند.

انتخاب رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در فرم کنکور ۹۹

تبصره ۱: متقاضیان گروه آزمایشی علوم تجربی که در کارنامه اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند توجه داشته باشند که رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (منتشر شده از سوی سازمان سنجش) درج خواهد شد. لذا لازم است درصورت تمایل به انتخاب کدرشته محل‌های فوق مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی، این کدرشته محل‌ها را به همراه سایر کدرشته محلهای انتخابی در فرم انتخاب رشته با توجه به اولویت درج کنند.

تبصره ۲: پذیرش دانشجو در رشته‌های علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی در گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی و رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی هنر شامل (نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و طراحی لباس، طراحی صنعتی، ادبیات نمایشی، مجسمه‌سازی، موسیقی ایرانی و جهانی، کتابت و نگارگری، آهنگسازی، بازیگری – کارگردانی، طراحی صحنه، نمایش عروسکی و عکاسی) در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به صورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می‌پذیرد.

متقاضیانی که قبلاً حاضر جلسه آزمون سراسری در گروه آزمایشی هنر (تاریخ ۲۹ مرداد) و گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی (۳۰ و ۳۱ مرداد ۹۹) بوده‌اند و برای شرکت در آزمون عملی این رشته‌ها در بازه زمانی ۲۸ مرداد تا ۳ شهریور اعلام علاقمندی کرده و در آزمون عملی آنها شرکت می‌کنند در صورت تمایل لازم است در بین ۱۵۰ انتخاب خود در فرم انتخاب رشته، این رشته‌ها را در هر اولویتی که علاقه دارند، قرار دهند. آزمون عملی برای متقاضیانی که هزینه برگزاری آزمون عملی در رشته‌های فوق پرداخت کرده‌اند به شرح زیر برگزار می‌شود.

ردیف نام رشته تاریخ برگزاری آزمون عملی
۱ علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی پنجشنبه ۲۷ شهریور، جمعه ۲۸ شهریور، شنبه ۲۹ شهریور (برگزار شده است) یکشنبه ۳۰ شهریور و برخی از حوزه‌ها ۳۱ شهریور
۲ طراحی صنعتی و کتابت و نگارگری عصر جمعه ۴ مهر
۳ نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنرهای تجسمی، طراحی پارچه و طراحی لباس صبح جمعه ۴ مهر
۴ ادبیات نمایشی، مجسمه‌سازی، موسیقی ایرانی و جهانی، آهنگسازی، بازیگری – کارگردانی، طراحی صحنه، نمایش عروسکی و عکاسی مطابق برنامه زمانی اعلام شده در اطلاعیه‌های ۱۲ و ۱۷ شهریور سازمان سنجش

تبصره ۳: متقاضیان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی علاقمند به رشته‌های علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که بر اساس کارنامه نتایج اولیه در دوره‌های روزانه و نوبت دوم (شبانه) مجاز نشده‌اند در صورتیکه در زمان مقرر در آزمون عملی شرکت کرده‌اند به آنان اجازه انتخاب رشته محل‌های دوره روزانه و نوبت دوم، منحصراً در این رشته‌ها داده شده است. این موضوع در کارنامه نتایج اولیه برای این متقاضیان مشخص شده است.

هزینه اعلام علاقمندی رشته‌های با آزمون دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه‌های غیرانتفاعی

تبصره ۴: متقاضیانی که در زمان ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های با آزمون دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اعلام علاقمندی نکرده‌اند در این مرحله می‌توانند با پرداخت هزینه مربوط به علاقمندی به این دوره‌ها به مبلغ ۱۸۶ هزار ریال (۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان) از طریق سیستم پرداخت اینترنتی مندرج در سایت سازمان سنجش (بخش خرید کارت اعتباری) نسبت به انتخاب رشته از این دوره‌ها اقدام کنند.

تبصره ۵: متقاضیان علاقمند به پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران در صورتیکه مطابق کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شده‌اند در این مرحله می‌توانند با پرداخت هزینه مربوط به علاقمندی به رشته‌های این دانشگاه‌ها به مبلغ ۹۳ هزار ریال (۹ هزار و ۳۰۰ تومان) از طریق سیستم پرداخت اینترنتی مندرج در سایت سازمان سنجش (بخش خرید کارت اعتباری) نسبت به انتخاب رشته از این دانشگاه‌ها اقدام کنند.

تبصره ۶: سامانه انتخاب رشته مجازی این سازمان به منظور راهنمایی و کمک به متقاضیان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ (برای رشته‌های با آزمون) از روز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت.

تبصره ۷: ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ شامل مطالب مفید و کاربردی درباره انتخاب رشته از جمله تشریح محتوای کارنامه آزمون، آشنایی با بومی گزینی، انواع سهمیه‌ها، استفاده از انتخاب رشته مجازی و نکته‌های مهم در انتخاب رشته اصلی تدوین و در روز دوشنبه ۳۱ شهریور ۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. مطالعه این ویژه نامه به متقاضیان، والدین و مشاوران توصیه می‌شود.

پذیرش در کدرشته‌محل‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده در سال ۱۳۹۹ به صورت جدا از کدرشته‌محل‌های با آزمون و مستقل از این مرحله با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و با ملاک معدل کتبی دیپلم با توجه به نوع دیپلم متقاضی و رشته انتخابی وی انجام می‌شود.

امکان انتخاب رشته‌های بدون آزمون برای غایبان کنکور ۹۹

متقاضیان (اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت نام کرده یا نکرده و یا در جلسه آزمون حاضر و یا غایب بوده‌اند) می‌توانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در سایت سازمان سنجش (ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌های بدون کنکور از ۵ مرداد آغاز شده و تا ۷ مهر ادامه دارد) با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای مربوط نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از تاریخ ۵ مرداد در سایت سازمان سنجش به همراه اطلاعیه‌های اصلاحی آن قرار گرفته و هم اکنون نیز در سایت سازمان سنجش قرار دارد. لذا کدرشته‌محل‌های مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی شماره (۲) «رشته های با آزمون» که در تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود درج نشده است.

آن دسته از متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، (به جز متقاضیان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاریخ ۲ مهر به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی: www.azmoon.org مراجعه کنند.

انتخاب رشته جداگانه برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون به طور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد. متقاضیانی که در یکی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یکی از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

سامانه انتخاب رشته مجازی این سازمان به منظور تعیین حدود شانس قبولی در رشته محل‌های مورد علاقه از روز چهارشنبه ۲ مهر در سایت سازمان سنجش در دسترس خواهد بود. داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این سامانه با توجه به وضعیت علمی شانس قبولی خود را در رشته‌هایی که علاقمند به انتخاب آنها هستند مشاهده کرده و سپس در خصوص تکمیل فرم انتخاب رشته خود در بازه زمانی ۲ تا ۵ مهر تصمیم گیری و اقدام کنند.

به متقاضیان توصیه می‌شود پس از دریافت رسید از بخش مشاهده اطلاعات حتماً از فهرست کدرشته های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته اینترنتی که بالای آن رسید ۱۵ رقمی و شماره پرینت درج شده است یک نسخه پرینت تهیه کرده و به دقت آن را بازبینی و مشاهده کنند و در صورت مشاهده اشکال در کدرشته محل‌های درج شده در فرم انتخاب رشته با مراجعه به بخش ویرایش فرم انتخاب رشته آن را اصلاح کنند. لازم است پرینت فهرست کدرشته محل‌های انتخابی را تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری کنند.

داوطلبان در حفظ و نگهداری این رسید ۱۵ رقمی و سایر اطلاعات آزمونی خود دقت کنند چون امکان سوءاستفاده از این اطلاعات برای دستکاری انتخاب رشته بعد از اتمام فرآیند انتخاب رشته وجود دارد.

عدم دریافت رسید ۱۵ رقمی به منزله عدم تکمیل فرآیند انتخاب رشته است، لذا لازم است متقاضیان دقت لازم را در دریافت این رسید داشته باشند.

متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته هستند برای اینکه مراحل انتخاب رشته‌های تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند و مشکلی برای آنان به وجود نیاید، لازم است اطلاعیه‌های سازمان سنجش، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌کنند و دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی را به دقت مطالعه کنند.

احتمال اعلام رشته‌های جدید از سوی دانشگاه‌ها

بعضاً برخی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بعد از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته اقدام به اخذ مجوز رشته جدید و یا حذف رشته می‌کنند که سازمان سنجش در طول زمان انتخاب رشته این موضوع را در قالب اطلاعیه‌های اصلاحی اطلاع‌رسانی می‌کند و لازم است متقاضیان تا پایان زمان انتخاب رشته با مراجعه به سایت سازمان سنجش از وجود این اطلاعیه‌ها آگاه شده و در صورت نیاز انتخاب رشته خود را ویرایش کنند.

براساس ضوابط کنکور ۹۹ منحصراً متقاضیان دارای مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید (نظام ۳-۳-۶)، شاغل به تحصیل در پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید، متقاضیان دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا شاغل به تحصیل در دوره پیش‌دانشگاهی و یا دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ برای پذیرش در هر دو نیمسال تحصیلی (مهر و بهمن ماه) و ۳۰ بهمن ۹۹ برای پذیرش در نیمسال دوم (بهمن ماه ۱۳۹۹) نسبت به اخذ مدرک تحصیلی خود اقدام کنند حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون را داشتند.

آن دسته از دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره کاردانی که تا تاریخ تعیین شده موفق به اخذ مدرک تحصیلی دوره کاردانی (فوق دیپلم) نشوند، و همچنین آن دسته از متقاضیان نظام آموزشی جدید (نظام ۳-۳-۶) و یا دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی که احتمال می‌دهند تا پایان مهرماه ۹۹ و یا بهمن ماه ۹۹ موفق به اخذ مدرک تحصیلی خود نشوند چنانچه در آزمون شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته تلقی شده باشند، مجاز به تکمیل فرم انتخاب رشته برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال اول (مهر ماه) سال تحصیلی ۱۳۴۰۰-۱۳۹۹ نیستند.

در صورت تکمیل فرم انتخاب رشته و قبولی نهایی، قبولی آنها لغو و با آنان مطابق ضوابط رفتار خواهد شد.

تبصره: آن دسته از متقاضیانی که تا تاریخ مقرر ۳۱ شهریور ۹۹ موفق به اخذ مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید (نظام ۳-۳-۶) یا مدرک پیش‌دانشگاهی و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) نشوند، در صورت انتخاب کدرشته محل‌هایی که مطابق دفترچه راهنمای انتخاب رشته پذیرش آنها برای نیمسال دوم (بهمن ماه) سال تحصیلی ۱۳۴۰۰-۱۳۹۹ باشد، به شرط اخذ مدرک تحصیلی حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۹ ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنان بلامانع خواهد بود و در غیر این صورت قبولی آنان باطل خواهد شد.

ممنوعیت انتخاب رشته برای پذیرفته شدگان دوره‌های روزانه سال ۹۸

پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه (اعم از متمرکز یا نیمه‌متمرکز، پذیرش با آزمون و یا صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، منحصراً برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی، دوره‌های غیر روزانه آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به شرط اینکه تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ (سومین مرحله ثبت نام در آزمون) نسبت به انصراف قطعی اقدام کرده باشند و در صورت داشتن ضوابط از جمله مقررات نظام وظیفه، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سال ۱۳۹۹ بوده‌اند، در غیر این صورت مجاز به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون نبوده‌اند.

دانشجویان دوره روزانه (سنوات قبل) برای شرکت در آزمون باید در صورت داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، حداکثر تا تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ (سومین مرحله ثبت نام در آزمون) از رشته‌ای که در آن مشغول به تحصیل بوده‌اند، انصراف می‌دادند. در غیراینصورت حتی در صورت انصراف بعد از تاریخ فوق درصورت قبولی در این آزمون، قبولی آنها باطل خواهد شد.

متقاضیان در صورت مشاهده مغایرت در سهمیه (برای متقاضیان سهمیه ایثارگران) و یا درخواست اعمال سهمیه ایثارگران، لازم است حداکثر تا تاریخ ۲ مهر ۹۹ به ارگان‌های مربوط (محل تشکیل پرونده ایثارگری) مراجعه و موضوع علت عدم تأیید سهمیه و یا درخواست اعمال سهمیه را پیگیری کنند.

در صورت تأیید نهایی سهمیه آنان توسط ستاد کل ارگان ذیربط در تهران و ارسال مشخصات متقاضیان حداکثر تا تاریخ ۵ مهر ۹۹ به این سازمان، سهمیه آنان برای مرحله گزینش نهایی اعمال خواهد شد در غیر این صورت بعد از تاریخ ۵ مهر ۹۹ اقدامی در خصوص اعمال سهمیه ایثارگران بعمل نخواهد آمد و این متقاضیان با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد.

نحوه رفع اشکال در اعمال سوابق تحصیلی داوطلبان

چنانچه داوطلب مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید (نظام ۳-۳-۶) و یا دیپلم و پیش‌دانشگاهی نظام سالی واحدی است و در رابطه با عنوان دیپلم، سال اخذ دیپلم، نمرات سوابق تحصیلی دیپلم، عنوان پیش دانشگاهی، سال اخذ پیش دانشگاهی و نمرات سوابق پیش دانشگاهی مندرج در این کارنامه، اشکالی مشاهده کرد لازم است حداکثر تا تاریخ ۲ مهر همراه داشتن کارنامه به منطقه آموزش و پرورش شهرستان مربوطه مراجعه کند.

مواردی که از طرف مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش و حداکثر تا تاریخ ۵ مهر ۹۹ تأیید و به سازمان سنجش اعلام شود، برای مرحله گزینش نهایی اعمال خواهد شد؛ در غیر این صورت اقدامی به عمل نخواهد آمد.

پاسخنامه و کلید نهایی سوالات آزمون برای رتبه‌های زیر ۱۰۰۰۰۰ کشوری در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و رتبه‌های کشوری زیر ۲۰۰۰۰ در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان از عصر روز دوشنبه ۳۱ شهریور در سایت سازمان سنجش در دسترس خواهد بود.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج اولیه می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۵ مهر ۹۹ به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

متقاضیان درصورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *