دستگیری ۲ تیم القاء کننده شبهه در کنکور/ تکذیب تصاویر کلید آزمون

فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حفاظت آزمون سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری دستگاه های امنیتی انتظامی در استان های فارس و یکی از استان های غربی دو تیم که مشخصا جهت ارسال عکس از حوزه های امتحانی و سوالات بعد از شروع آزمون برنامه ریزی کرده بودند شناسایی و جهت اقدامات بعدی به مبادی ذیربط معرفی کرده است که بزودی دستگیر خواهند شد.

وی افزود: همچنین در تهران نیز دو نفر شناسایی شده اند که به زودی دستگیر خواهند شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: براساس بررسی های بعمل آمده اصولا هدف این افراد از ارسال عکس از دفترچه های سئوالات کنکور ۹۹، تقلب نیست بلکه القای شبهه در آزمون است.

زرین آمیزی با اشاره به موضوع انتشار برخی عکس ها در فضای مجازی با عنوان کلید آزمون سراسری سال ۹۹ گفت: بر اساس بررسی های فنی و دقیق سازمان سنجش آموزش کشور تمامی کلیدهای منتشر شده در فضای مجازی تا امروز کذب و جعلی و با هدف  کلاهبرداری بوده است و هیچکدام با جواب های کلید سازمان سنجش مطابقت ندارد. 

وی یادآور شد: داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۹ جهت اطمینان بیشتر می توانند روز دوشنبه سوم شهریورماه کلیدهای منتشر شده در سایت سازمان سنجش را با این کلیدها و نوع دفترچه ها مقایسه کنند تا کذب بودن آنها مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *