0
09013173988

آزمون۹خرداد سنجش ۱۳۹۹

?تحلیل آزمون های آزمایشی با اساتید مطرح کشور
#آزمون_۹خردادسنجش_۱۳۹۹
#کنکور_نظام_جدید
❣️?♡?❣️ ♡?❣️
‌‌☢️رشته:#تجربی
?درس: #ریاضی
?تحلیلگر: #بابک_سادات
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
❇️۳ خط درباره استاد تحلیلگر:
مؤلف ریاضیات جامع تخته سیاه ، مدرس مدارس فرزانگان و آموزشگاه آنلاین کلاسینو

?درصد میزان شباهت سوالات این آزمون به سوالات آزمون کنکور سراسری⬅️ ۵۰ تا ۶۰ درصد

◤◥◤◥◤◥◤◥◤◥◤◥◤◥◤◥◤
? شماره تست هایی که احتمال طرح آنها در کنکور سراسری زیاد می باشد:
۱۲۶-۱۲۸-۱۲۹-۱۳۱-۱۳۲-۱۳۴-۱۳۸-۱۳۹-۱۴۱-
۱۴۲-۱۴۷-۱۴۸-۱۵۰-۱۵۲-۱۵۳-۱۵۴-۱۵۵

━══?═══?════?══━
✘تست های ساده ✘?:
۱۲۶-۱۲۸-۱۲۹-۱۳۱-۱۳۴-۱۳۸-۱۳۹-۱۴۰-۱۴۱-
۱۴۲-۱۴۷-۱۴۸-۱۵۰-۱۵۴-۱۵۵
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
✘تست های دشوار✘?؛
حقیقتا این آزمون تست دشواری نداشت ولی میشه کمی در مورد این ۴ تست صحبت کرد که قطعا از نظر تایمینگ غیر عادی بودن :
تستهای ۱۴۴ و ۱۵۱ بدلیل موارد بیش از حد که بیشتر شبیه سؤالات سخت درس زیست شناسی شده بودن ?و کمی تا قسمتی سوالات ۱۴۵ و ۱۴۹ بدلیل حجم غیر عادی محاسبات که اصلا در ریاضیات تجربی مرسوم و استاندارد نیست ?

?تست های چالشی مثبت و دلیل⬅️
?️‍♂️تست ۱۲۹ : قطعا بعد از انتقادات شدید نشستن پای کار و این تست در همین هفته اخیر به زیبایی طراحی شده . به حق چیزهای ندیده و نشنیده ?
?️‍♂️تست ۱۳۵ : تعریف مشتق به خوبی با عبارتهای توانی ترکیب شده بود و دانش آموزانی که خوب و اصولی یاد گرفته بودن با یک نگاه حل می کردن ???
?️‍♂️تست ۱۳۶ : با توجه به تأکید جدید کتاب درسی باز هم از این دوستان انتظار چنین تست زیبایی نمی رفت واقعا . مجانب ها خیلی خوب چیده شده بودن و همینطور ریشه ها .دیگه خیلی دارن ناپرهیزی می کنن ??
?️‍♂️تست ۱۳۷ : واقعا اگر عامدانه مفاهیم فصل اول دهم رو با احتمالات ترکیب کرده باشه قابل تقدیره . بهرحال اگر هم شانسی دادن که خوبه برای بچه ها ????
?️‍♂️تست ۱۴۶ : استفاده از مزدوج در چنین سؤالی خوب بود و البته خیییلی بی سلیقگی کردن که معادله گنگ تست ۱۲۹ بسیار به این معادله شبیه بود علی رغم اینکه حلشون کاملا متفاوته .?
?️‍♂️تست ۱۵۲ : بنظرم بهترین و نزدیکترین تست آزمون امروز به کنکور بود . کلا تست نموداری که نمودار نداشته باشه خیلی جذابه ??
?️‍♂️تست ۱۵۳: سوال بسیار خوب و هوشمندانه از اتحادهای مثلثاتی در محدوده کتاب درسی و استفاده خوب از مهمترین روابط ?
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
?تست های چالشی منفی و دلیل⬅️
در سالهای اخیر چنین حدی از اعتراض نسبت به آزمون سنجش بی سابقه بود و بجز عده معدودی که از ترس منافعشون سکوت کردن همگی متفق القول در صدد تحریم این آزمون بودند که به ناگاه دوستان برای اولین بار بعد از بیست سال تصمیم به انجام کار درست گرفتن . خب البته باید بهشون فرصت بدیم چون یه ذره طول می کشه ولی خداییش باید بپذیریم که بالاخره انتقادات رو پذیرفتن .
و اما بزرگترین سوتی این آزمون دو سوال از مبحث دایره بود ( ۱۳۰ و ۱۳۳ ) که دو هفته پیش با اعلام سازمان محترم سنجش از سرفصل های کنکور حذف شده بود و البته مطرح شدن فقط دو سوال حذف شده در آزمون سنجش کاملا قابل چشم پوشی و گذشت می باشد ????.
سوتی بعدی که خیلی هم تو ذوق می زد عدم رعایت بودجه بندی بود . آزمون ، جامع بودولی فقط یک سوال هندسه پایه داشت در صورتی که در کنکور ۹۸ سه سؤال داشتیم . از حد بی نهایت و پیوستگی دو ضابطه ای که کنکور ۹۸ بشدت به هر دو تأکید داشت سؤالی مطرح نشد .
گاف بزرگ و غیر قابل بخشش طرح دو سوال از فصل مشتق و کاربرد بجای ۶ سوال بود. آزمون سؤال آهنگ تغییر نداشت ، مشتق پذیری نداشت ، اکسترمم و بحرانی نداشت ، این همه مشتق گیری قشنگ تو کتاب و کنکور ۹۸ داشتیم ولی این آزمون نداشت ، بهینه سازی نداشت ، اصلا انگار طراح محترم یا محترمه مشتق و کاربردهایش را بهیچ وجه دوست نداشت ???.

? سخن آخر تحلیلگر درباره این آزمون✍️:
فکر می کنم با تمام این ضعف هایی که گفتم در دهه نود بهترین و منطبق ترین آزمون در بین آزمونهای سنجش بود . تأکید می کنم با خود سنجش قیاس کردم وگرنه که در برابر کیفیت فنی آزمونهای کانون و گزینه دو و ماز و حتی گاج اصلا رقیب محسوب نمی شه . دقت داشته باشید من فقط در مورد درس ریاضی صحبت می کنم و با سایر دروس کاری ندارم ???. امیدوارم بعدیش بهتر بشه و انتقادات سازنده ما به ادامه جریان سازندگی و بهبود کیفیت آزمون کمک کنه . هدف ما فقط آرامش دانش آموزانمون در این شرایط بحرانیه ??? وگرنه هیچ فرقی به حالمون نداره ?.

?توصیه استاد برای آزمون بعدی(۲۳ خرداد قلمچی ) 😕
بجنگید بچه ها . با تمام قوا و انرژیتون بجنگید . مطمئن باشید که خداوند حواسش به شما هست و تلاشهاتون رو میبینه و به محصول این تلاش سالها افتخار خواهید کرد . وقت هست بشرط داشتن برنامه درست و از همه مهمتر تدبیر . امکان نداره ۸۰ روز هوشمندانه درس بخونی و نتیجه عالی نگیری . دیگه از گشتن دور دنیا با اسب و کالسکه و کشتی که سخت تر نیست ??????⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️⌛️
به امید رسیدن شما عزیزان به بهترین آرزوهاتون
بابک سادات . نهم خرداد ماه هزاروسیصدونود و ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *